Program "Czytające szkoły"
Koordynatorzy: E. Turowska, D. Wierzbowska, B. Przestrzelska, R. Orchowska- Kowalczyk
Kalendarium kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" w roku szkolnym 2022/23.
Zapraszamy do odwiedzania strony: https://calapolskaczytadzieciom.pl/
Całą Polska czyta dzieciom - propozycje - wrzesień
Cała Polska czyta dzieciom- październik
Cała Polska czyta dzieciom - listopad
Cała Polska czyta dzieciom - grudzień
Całą polska czyta dzieciom - styczeń
Całą Polska czyta dzieciom - luty
Całą Polska czyta dzieciom - marzec
Cała Polska czyta dzieciom - kwiecień
Całą Polska czyta dzieciom - maj
Cała Polska czyta dzieciom - czerwiec
Czytanie książek rozwija nas.
Koordynatorzy programu CZYTAJĄCE SZKOŁY regularnie na stronie FB szkoły zamieszczają propozycje czytelnicze w celu zachęcania uczniów i rodziców do codziennego, rodzinnego czytania krótkich tekstów. Głośne czytanie na zajęciach szkolnych przez uczniów i nauczycieli jest stałym codziennym elementem lekcji. Doskonalimy umiejętności czytania i słuchania naszych uczniów oraz rozwijamy wyobraźnię i ich zainteresowania.
Na zajęciach świetlicowych dnia 30.09.22. obchodziliśmy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Na filmie Pani Kasia z uczniami zachęcają do głośnego czytania. Uczeń czyta wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „C jak cykada”.
Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów 9-15 października.
DZIEŃ POCZTY I ZNACZKA POCZTOWEGO 9 października
Propozycją wiersza „Kolorowe listy” Pani Moniki Czoik-Nowickiej zapraszamy uczniów do napisania i wysłania kartki pocztowej lub listu. Aby podtrzymać ginącą tradycję w dobie smsów zachęcamy do własnoręcznego wykonania kartki pocztowej. Uczniowie sami decydują kto tę piękną kartkę otrzyma.
Miłego tworzenia.
Galeria zdjęć- piszemy i wysyłamy listy
Spotkanie czytelnicze - 28 października
Dnia 28 października 2022 odbyło się, pierwsze w tym roku szkolnym, spotkanie czytelnicze w Bibliotece publicznej dla dzieci i młodzieży, pt. ,,Gdzie mieszka szczęście ". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I-III C PdP wraz z wychowawcą. Podczas spotkania zastanawialiśmy się co nam daje szczęście i dlaczego. Co zrobić, aby być szczęśliwym człowiekiem, pomimo trudnych życiowych doświadczeń. Na koniec zajęć bawiliśmy się świetnie grając w gry rozwijające spostrzegawczość. Zajęcia prowadziła pani Renata Igielska.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek- 5 listopada
Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.W tym dniu uczniowie m.in. czytali książki o przygodach Słonia Elmera i rysowali ilustracje do książki oraz słuchali bajek z użyciem KAMISHIBAI - czyli małego, drewnianego teatrzyku, który zabrał naszych uczniów do magicznego świata baśni i legend... W ten ciekawy sposób udało im się poznać przygody wielu literackich bohaterów. Bez wątpienia "Kotka Psotka" skradła serca młodszych dzieci, a starsi przypomnieli sobie treść pięknych polskich legend. To był miło i kreatywnie spędzony czas.
Narodowe Święto Niepodległości - szkolny koknkurs "Czytamy poezję patriotyczną" - 9 listopada
Spotkaliśmy się w Bibliotece dla Dzieci z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w szkolnym konkursie „Czytamy poezję patriotyczną”.
Wybrane wiersze zostały napisane 4 lata temu, przez uczniów z całego kraju, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Wyniki konkursu w zakładce osiągniecia.
Galeria zdjęć - szkolny konkurs "Czytamy poezję patriotyczną"
organizatorzy; D. Denysiuk. M. Łopińska, B. Walczuk
25.11.2022-Szacunek
25 listopada odbyło się drugie spotkanie czytelnicze w Bibliotece, pt. Szacunek. czytaliśmy rozdział z książki pt. Gorzka czekolada tom 2, czyli opowiadania o ważnych sprawach.
___________________________________________________________________________________
17.02.2023- Uczucia
17 lutego odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w Bibliotece, tym razem mówiliśmy o ważnych dla nas kwestiach - O uczuciach, czytaliśmy książki opisujące doświadczenia różnych ludzi.
______________________________________________________________________________________
17 marca - Emocje
17 marca odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze, tym razem mówiliśmy o Naszych emocjach. Temat bardzo ważny bo przecież emocje towarzyszą nam nieustannie każdego dnia, dlatego tak ważne jest aby umieć je odczytywać i sobie z nimi radzić.
______________________________________________________________________________________
21.03.23.-Światowy Dzień Poezji
Zadanie: wybierz i przeczytaj wiersz razem z całą rodziną. Wspólnie podyskutuj o przemyśleniach i uczuciach jakie wywołał ten wiersz. Miłego odbioru._________________________________________________________________________________-
21.03.23.-pierwszy dzień wiosny
Wiosenne spotkanie czytelnicze z Panią Moniką Czoik – Nowicką, autorką wierszy i bajek dla dzieci.
Zapraszamy do wysłuchania propozycji: Wiosenne spotkanie czytelnicze- youtube_____________________________________________________________________________
29.03.23.- spotkanie czytelnicze
Na ostatnim spotkaniu w ramach programu Czytających Szkół odbyło się głośne czytanie książki "Małe historie o wielkich marzeniach"; Marty H. Milewskiej.
Wnioski mamy takie: dobrze jest posłuchać o ciekawych przygodach i warto spełniać swoje marzenia.________________________________________________________________
28 kwietna spotkanie czytelnicze pt. Nasza Planeta - ZIEMIA
_____________________________________________________________________________
5 maja 2023 - spotkanie czytelnicze
Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie czytelnicze,pt. Z historią w tle - Opowiadania o wielkich Polakach. biografie wielkich Polaków bardzo nas zainspirowały, dały do myślenia. Mogliśmy przybliżyć sobie życie znanych ludzi.