• "Owoce w Szkole"

Program „Owoce w szkole” skierowany jest do uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej. Celem programu  jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

"Szklanka mleka"

Dzięki Agencji Rynku Rolnego, w ramach dopłat unijnych; uczniowie naszej szkoły korzystają z programu "Szklanka mleka".
          Celem programu jest: kształtowanie świadomości wśród najmłodszych, co do wartości mleka i produktów nabiałowych w żywieniu człowieka. Nasza szkoła już kolejny raz bierze udział w tym programie.

"Czytające szkoły” w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.

Nasza szkoła od kilku lat realizuje Program „Czytające Szkoły” w ramach Kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” i corocznie kontynuuje założenia wynikające z programu.

Głównym celem fundacji, a więc i wszystkich placówek, które podjęły się współpracy, jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Kampania Cała Polska Czyta Dzieciom zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim pociechom. Idea głośnego czytania głoszona przez Fundację zyskała na przestrzeni lat szerokie grono zwolenników – rodziców, nauczycieli, bibliotekarzy, a także władze samorządowe czy znane osobistości i przekształciła się w ogólnopolską akcję pod hasłem “Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!”. Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności: w domu i w szkole.

Ogólnopolski Program Edukacyjny "Moje miasto bez elektrośmieci"

Program działa nieprzerwanie i ma na celu szeroko pojętą edukację dzieci i ich rodzin z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami.