Ogólnopolski projekt edukacyjny "Sztuka Emocji"
Koordynator: Jolanta Frołow - Sadowska
______________________________________________________________________
W nowym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły kolejny raz wezmą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Sztuka Emocji”.
Realizacja projektu to przeprowadzenie co miesiąc minimum jednych zajęć z użyciem wybranej dziedziny sztuki, odnoszącej się do przypisanej w danym miesiącu emocji. Zadania realizowane będą od 1.10.2024 r. do 31.05.2025 r. przez pedagoga szkolnego Jolantę Frołow-Sadowską.
Program "Psia lekcja"
Koordynator: Katarzyna Gwara
______________________________________________________________________
Program edukacyjny o bezpieczeństwie dzieci i psów.
“PSIA LEKCJA” to cykl zajęć, składający się z minimum dwóch lekcji, realizowanych z tą samą klasą lub grupą, która następnie wspólnie przygotowuje działania skierowane do osób spoza tej grupy. W programie może być zaangażowana klasa, grupa międzyklasowa, a nawet cała szkoła! Program wprowadza uczniów i uczennice w zagadnienia opieki nad psami, komunikacji psów i o tym jak zachowywać się bezpiecznie przy psie. Zajęcia lekcyjne i działania dostosowane są do wieku uczniów i uczennic klas 1-3 szkoły podstawowej.
Program podzielony jest na 3 moduły:
Lekcja “Mój przyjaciel pies” – to lekcja o opiece nad psem, jego potrzebach. Zdolnościach i talentach.
Lekcja “Przybij łapę” – lekcja o komunikacji psów, różnych, ważnych sygnałach wysyłanych przez psy do ludzi czy innych zwierząt.
Akcja „Przyłóż łapę do czegoś dobrego” – działanie informacyjne i charytatywne w szkole. Uczniowie mają okazję przekazać dalej ważną wiedzę! A dodatkowo mogą zorganizować zbiórkę pieniędzy i pomóc chorym dzieciom, które korzystają z dogoterapii!
Ogólnopolski projekt edukacyjny "Uczymy się i Bawimy"
Koordynatorzy: Emilia Bagińska, Joanna Rostkowska
______________________________________________________________________
Głównym celem projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do rozwijania podstawowych umiejętności edukacyjnych i społecznych u dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Uczniowie w okresie od października 2024 do maja 2025 raz w miesiącu realizują jedno z zaproponowanych przez organizatora zadań.
W pierwszym półroczu 2024/2025 uczniowie realizowali zadania:
"Czym to malowane"
"Jesteśmy Polką i Polakiem"
"Herbaciany zawrót głowy"
"Potrafię sam"
Innowacja pedagogiczna pt: „PoGrajmy- pogadajmy”.
Prowadzacy: Emilia Bagińska, Adam Bagiński, Magdalena Jasionek,
Magdalena Jasińska, Paulina Kijek, Elżbieta Rykaczewska
______________________________________________________________________
Od października 2024 do maja 2025 uczniowie Zespołów Edukacyjno – Terapeutycznych uczestniczą w innowacji pedagogicznej pt: „PoGrajmy- pogadajmy”. Celem innowacji jest rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i motorycznych uczniów. W każdym miesiącu zespoły klasowe prowadzą rozgrywki w oparciu o jedną z gier zręcznościowych, do której przygotowane są tablice uczestnictwa z symbolami programu Boardmaker.
Innowacja pedagogiczna "Bajki znamy - pogadamy'"
koordynator: Magdalena Jasińska
__________________________________________________________________________________
Proponowana innowacja przyczyni się do wspierania całościowego rozwoju uczniów. Zastosowanie bajkoterapii, znacząco wpłynie na rozwój strefy poznawczej uczniów. Wspólne czytanie popularnych bajek oraz zastosowanie tablic uczestnictwa PCS, da uczniom możliwość pełniejszego uczestnictwa w zajęciach czytelniczych. Czytanie bajek jest skuteczną metodą wychowania człowieka wrażliwego, samodzielnie myślącego, posiadającego bogatą wyobraźnię i umiejącego radzić sobie w życiu dzięki zdobytym umiejętnościom i wiedzy. Czytanie na głos uczy języka, myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i wzorce społecznie pożądanych zachowań, wzmacnia samoakceptację, pozwala zrozumieć świat i samego siebie. Pomaga w sytuacjach trudnych, uczy odróżniać dobro od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Do udziału w zajęciach zaproszeni będą rodzica, aby wspólnie zanurzać się w świecie bajek i opowieści.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Alilo (przedszkole)
Koordynatorzy: Agnieszka Izdrebska, Monika Tułowiecka
______________________________________________________________________
W roku szkolny 2024/25 realizujemy drugą edycję programu edukacyjnego pt. “Królicza Łapka”, którego głównym założeniem jest kreatywne i innowacyjne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci w wieku przedszkolnym z wykorzystaniem zabawek edukacyjnych, jakimi są króliczki Alilo.
Program składa się z 5 modułów:
- ŚWIAT SŁYSZĘ
- ŚWIAT WIDZĘ
- ŚWIAT CZUJĘ
- ŚWIAT POZNAJĘ PRZEZ DOTYK I RUCH
- ŚWIAT INTEGRUJĘ
Działania w ramach programów - Link
Galeria zdjęć - Podsumowanie działań w ramach Ogólnoposkiego Projektu Edukacyjnego Alilo
Innowacja pedagogiczna ,,W świecie eksperymentów,, (przedszkole)
Koordynatorzy: Iwona Ogonowska, Anna Sakowska
__________________________________________________________________
W roku szkolnym 2024/25 bedzie realizowana w przedszkolu innowacja pedagogiczna ,,W świecie eksperymentów’’.
W ramach innowacji nauczyciele wprowadzą dzieci w świat wiedzy o otaczającym świecie. Dzieci poznają tematykę z IV bloków. W każdym z nich zostaną zrealizowane eksperymenty, które przybliżą dzieciom podstawowe wiadomości z tematyki: woda, powietrze, światło, ciepło/chłód.