• Program "Czytające szkoły"

Koordynatorzy: E. Turowska, D. Wierzbowska, B. Przestrzelska, R. Orchowska- Kowalczyk

Kalendarium kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" w roku szkolnym 2022/23.

Zapraszamy do odwiedzania strony: https://calapolskaczytadzieciom.pl/

Całą Polska czyta dzieciom - propozycje - wrzesień

Cała Polska czyta dzieciom- październik

Cała Polska czyta dzieciom - listopad

Cała Polska czyta dzieciom - grudzień

Całą polska czyta dzieciom - styczeń

Całą Polska czyta dzieciom - luty

Całą Polska czyta dzieciom - marzec

Cała Polska czyta dzieciom - kwiecień

Całą Polska czyta dzieciom - maj

Cała Polska czyta dzieciom - czerwiec

Czytanie książek rozwija nas.

Koordynatorzy programu CZYTAJĄCE SZKOŁY regularnie na stronie FB szkoły zamieszczają propozycje czytelnicze w celu zachęcania uczniów i rodziców do codziennego, rodzinnego czytania krótkich tekstów. Głośne czytanie na zajęciach szkolnych przez uczniów i nauczycieli jest stałym codziennym elementem lekcji. Doskonalimy umiejętności czytania i słuchania naszych uczniów oraz rozwijamy wyobraźnię i ich zainteresowania.

Na zajęciach świetlicowych dnia 30.09.22. obchodziliśmy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Film zachęcający do czytania

Na filmie Pani Kasia z uczniami zachęcają do głośnego czytania. Uczeń czyta wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „C jak cykada”.

Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów 9-15 października.

DZIEŃ POCZTY I ZNACZKA POCZTOWEGO 9 października

Propozycją wiersza „Kolorowe listy” Pani Moniki Czoik-Nowickiej zapraszamy uczniów do napisania i wysłania kartki pocztowej lub listu. Aby podtrzymać ginącą tradycję w dobie smsów zachęcamy do własnoręcznego wykonania kartki pocztowej. Uczniowie sami decydują kto tę piękną kartkę otrzyma.

Miłego tworzenia.

Galeria zdjęć- piszemy i wysyłamy listy

Spotkanie czytelnicze - 28 października

Dnia 28 października 2022 odbyło się, pierwsze w tym roku szkolnym, spotkanie czytelnicze w Bibliotece publicznej dla dzieci i młodzieży, pt. ,,Gdzie mieszka szczęście ". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I-III C PdP wraz z wychowawcą. Podczas spotkania zastanawialiśmy się co nam daje szczęście i dlaczego. Co zrobić, aby być szczęśliwym człowiekiem, pomimo trudnych życiowych doświadczeń. Na koniec zajęć bawiliśmy się świetnie grając w gry rozwijające spostrzegawczość. Zajęcia prowadziła pani Renata Igielska.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek- 5 listopada

Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.W tym dniu uczniowie m.in. czytali książki o przygodach Słonia Elmera i rysowali ilustracje do książki oraz słuchali bajek z użyciem KAMISHIBAI - czyli małego, drewnianego teatrzyku, który zabrał naszych uczniów do magicznego świata baśni i legend... W ten ciekawy sposób udało im się poznać przygody wielu literackich bohaterów. Bez wątpienia "Kotka Psotka" skradła serca młodszych dzieci, a starsi przypomnieli sobie treść pięknych polskich legend. To był miło i kreatywnie spędzony czas.

Galeria zdjęć

Narodowe Święto Niepodległości - szkolny koknkurs "Czytamy poezję patriotyczną" - 9 listopada

Spotkaliśmy się w Bibliotece dla Dzieci z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w szkolnym konkursie „Czytamy poezję patriotyczną”.

Wybrane wiersze zostały napisane 4 lata temu, przez uczniów z całego  kraju, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wyniki konkursu w zakładce osiągniecia.

Galeria zdjęć - szkolny konkurs "Czytamy poezję patriotyczną"

organizatorzy; D. Denysiuk. M. Łopińska, B. Walczuk

25.11.2022-Szacunek

25 listopada odbyło się drugie spotkanie czytelnicze w Bibliotece, pt. Szacunek. czytaliśmy rozdział z książki pt. Gorzka czekolada tom 2, czyli opowiadania o ważnych sprawach.

17.02.2023- Uczucia

17 lutego odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w Bibliotece, tym razem mówiliśmy o ważnych dla nas kwestiach - O uczuciach, czytaliśmy książki opisujące doświadczenia różnych ludzi.

Galeria zdjęć

______________________________________________________________________________________

17 marca - Emocje

17 marca odbyło  się  kolejne spotkanie czytelnicze, tym razem mówiliśmy o Naszych emocjach. Temat bardzo ważny bo przecież emocje towarzyszą nam nieustannie każdego dnia,  dlatego tak ważne jest aby umieć je odczytywać i sobie z nimi radzić.

21.03.23.-Światowy Dzień Poezji
          Zadanie: wybierz i przeczytaj wiersz razem z całą rodziną. Wspólnie podyskutuj o przemyśleniach i uczuciach jakie wywołał ten wiersz. Miłego odbioru.

_________________________________________________________________________________-

21.03.23.-pierwszy dzień wiosny
          Wiosenne spotkanie czytelnicze z Panią Moniką Czoik – Nowicką, autorką wierszy i bajek dla dzieci.
          Zapraszamy do wysłuchania propozycji: Wiosenne spotkanie czytelnicze- youtube

29.03.23.- spotkanie czytelnicze
          Na ostatnim spotkaniu w ramach programu Czytających Szkół odbyło się głośne czytanie książki "Małe historie o wielkich marzeniach"; Marty H. Milewskiej.
          Wnioski mamy takie: dobrze jest posłuchać o ciekawych przygodach i warto spełniać swoje marzenia.

28 kwietna spotkanie czytelnicze pt. Nasza Planeta - ZIEMIA

5 maja 2023 - spotkanie czytelnicze

Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie czytelnicze,pt. Z historią w tle - Opowiadania o wielkich Polakach. biografie wielkich Polaków bardzo nas zainspirowały, dały do myślenia. Mogliśmy przybliżyć sobie życie znanych ludzi.