• Program ekologiczny "Zielono mi"

Koordynatorzy programu: Katarzyna Kupiec, Małgorzata Borawska

Zbieramy nakręteczki dla Juleczki - 15 września 2022

W ramach akcji ,,Zbieramy nakręteczki dla Juleczki" przekazaliśmy dziś plastikowe nakrętki rodzicom Julki. Zachęcamy do dalszej akcji.

Galeria zdjęć - Zbieramy nakręteczki dla Juleczki

Sprzątanie świata-16 września 2022

Uczniowie kolejny raz wzięli aktywny udział w 29 Akcji Sprzątania Świata pod hasłem ,,Wszystkie śmieci są nasze". Sprzątnięte zostały okolice wokół obu szkolnych budynków, a także teren parku im.Jakuba Wagi.

Galeria zdjęć - Sprzątanie świata

Zbiórka elektrośmieci. Przekazanie elektrośmieci - 7 października 2022

Dnia 7 października 2022 r.  przekazaliśmy elektrośmieci w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ,,Moje miasto bez elektrośmieci”. Za oddane elektrośmieci pozyskiwane są kupony z Funduszu Oświatowego, które wymieniane są na pomoce dydaktyczne i wyposażenie sal zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem.

Galeria zdjęć - Zbiórka elektrośmieci. Pzrekazanie elektrośmieci

Co nam daje las - 20 października 2022

W dniu 20 października 2022r, w ramach szkolnego programu ,,Zielono mi" odwiedziła nas Pani Kasia  z Nadleśnictwa Łomża. ,,Co nam daje las"oraz ,,Zwierzęta leśne " to tematy o których dziś rozmawialiśmy na zajęciach w Przedszkolu i w Szkole Podstawowej.

Galeria zdjęć - Co nam daje las

Dzień jeża - 10 listopada 2022

10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Jeże nawet nie wiedzą, że mają swoje święto, bo wtedy śpią już zwinięte w ciasny kłębuszek w swoim gnieździe z liści i trawy, ukrytym wśród gałęzi na ziemi. Święto to wydawać się może dość nietypowe, ale również mało znane.

W jakim celu zatem świętować dzień tego kolczastego ssaka? Odpowiedź jest prosta. Jeśli nie będziemy chronić jeży, one wkrótce WYGINĄ.

Dzień Jeża w przedszkolu to świetna okazja, by uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Na te i inne pytania dziś starali się odpowiedzieć nasi zaproszeni goście z ŁPKDN w Drozdowie oraz z Nadleśnictwa Łomża. Dziękujemy za wspaniałe atrakcje, które nasi goście przygotowali dla nas tego dnia.

Galeria zdjęć - Dzień jeża

Przekazanie plastikowych nakrętek - 21 lutego 2023

W tym tygodniu przekazaliśmy plastikowe nakrętki w ramach akcji ,,Odkręcamy nakręteczki dla Juleczki ". Zachęcamy gorąco wszystkich, którzy chcą przekazać 1.5 % podatku. Szczegółowe informacje zamieszczone na plakacie.

Galeria zdjęć - przekazanie plastikowych nakrętek

Zwiastuny wiosny - 14 marca 2023

Dziś nasze przedszkole odwiedziła Pani Ewa z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie. Pani Ewa przybliżyła naszym przedszkolakom zwiastuny wiosny, które już się pojawiły w przyrodzie. Należą do nich przebiśniegi, krokusy i bazie. Natomiast wśród ptaków to skowronek, jaskółki, żurawie, bociany, gęsi. Zwiastunem wiosny są także ssaki powoli wybudzające się ze snu zimowego. Dzieci mogły zobaczyć i doświadczyć wielu wrażeń, ponieważ p.Ewa przyniosła ze sobą różne eksponaty na zajęcia. Słuchaliśmy śpiewu ptaków, wszystkie te doświadczenia wprowadziły nas w wiosenny nastrój.

Galeria zdjęć - zwiastuny wiosny

Zbiórka elektrośmieci. Odbiór elektrośmieci - 9 maja 2023

W dniu dzisiejszym przekazaliśmy elektrośmieci. To ostatnie działanie zaplanowane w ramach obchodów Dnia Ziemi. Choć zbiórka została zakończona przypominamy że wciąż przyjmujemy elektrośmieci na ul.Nowogrdzkiekj 4.

Galeria zdjęć - Zbiórka elektrośmieci. Odbiór elektrośmieci

Moje Miasto bez elektrośmieci- NAGRODA - 12 czerwca 2023

Dzisiaj otrzymaliśmy nowy laptop, dzięki udziałowi w ogólnopolskim programie Moje Miasto bez Elektrośmieci. W ciągu kilku miesięcy zdobyliśmy pomoce za ok. 8 tysięcy złotych. W nowym roku szkolnym rozpoczniemy kolejne zbiórki .

Zbieramy nakręteczki dla Juleczki- 12 czerwca 2023

Dziś po raz kolejny przekazaliśmy plastikowe nakrętki dla Juleczki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają rodziców w leczeniu i rehabilitacji Julki❤
          Galeria zdjęć - Zbieramy nakręteczki dla Juleczki