• Szkoła funkcjonuje

jako Zespół Szkół Specjalnych i zawiera w sobie:

• Szkołę Podstawową
          • Szkołę Branżową I stopnia
          • Szkołę Przysposabiającą do Pracy
          • Filię Szkoły Podstawowej przy ZOZ w Łomży
          • Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy
          • Przedszkole Specjalne

Placówka kształci dzieci i młodzież niepełnosprawną intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i ze sprzężonymi defektami (autyzm, niedosłuch, przewlekłe choroby, niedostosowanie społeczne, zaburzenie zachowania i inne), oraz prowadzi zajęcia rewalidacyjno- wychowawcze dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu głębokim.

Celem szkoły jest:

• Osiągnięcie możliwie wszechstronnego rozwoju uczniów, w dostępnym im zakresie za pomocą specjalnych metod dostosowanych do poszczególnych poziomów nauczania
          • Przygotowanie do wykonywania zawodu.

Od roku szkolnego 2019/20 - zajęcia odbywaja się w dwóch lokalizacjach:

-w dotychczasowym bydynku szkoły przy ul. Nowogrodzkiej 4

-w wyremontowanym budynku na ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5.