•      Program ekologiczny "Zielono mi"

1. Sprzątanie świata - 17 września

Sprzątanie Świata 2021 w tym roku odbyło się pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Tradycyjnie cała społeczność szkolna uprzątnęła teren wokół szkoły i Park Miejski w Łomży.

K.Kupiec, M.Borawska, E.Jakubowska

2. Dzień Zwierząt-5 października

Dnia 5 października uczniowie z klas I-III SP uczestniczyli w zajęciach ekologicznych prowadzonych przez pracowników Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Dzieci miały okazję zająć się żółwiem, nakarmić gołębie. To było bardzo ciekawe doświadczenie dla nas.

Galeria zdjęć - Dzień Zwierząt.

3. Elektrośmieci - 14 grudnia

Dnia 14 grudnia 2021 roku ZSS w Łomży przekazał elektrośmieci w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ,,Moje miasto bez elektrośmieci”. Za oddane elektrośmieci będziemy mogli odebrać kupony z Funduszu Oświatowego, które to szkoła wymieni na kolejne bezpłatne pomoce dydaktyczne i wyposażenie sal.

Galeria zdjęć - elektrośmieci

4. Przekazanie plastikowych nakrętek- 28 kwietnia

Dnia 28 kwietnia przekazaliśmy plastikowe nakrętki dla Julki w ramach akcji ,,Zbieramy nakręteczki dla Juleczki”. Julia jest od września 2021 r. naszym przedszkolakiem i w tym roku cała społeczność szkolna będzie wspierać Julkę i jej rodzinę. Fundusze ze sprzedaży nakrętek przyczynią się, aby wspierać rehabilitację Julii.

Galeria zdjęć - nakrętki

5. Ekologia za sadzonkę -22 kwietnia

Z okazji obchodów Dni Ziemi uczniowie wzięli kolejny raz udział w akcji ekologia za sadzonkę. Sadzonki można było zdobyć, przekazując organizatorom akcji makulaturę, plastikowe butelki i baterie. Otrzymane rośliny upiększà ogród szkolny.

K.Kupiec, E.Jakubowska , M. Borawska

6. ZIELONE SPOTKANIA  - 7 czerwca

ZSS w dniu dzisiejszym zrealizował kolejne zadanie z cyklu Dni Ziemi. Specjalnym gościem w szkole była Pani Ewa Kudela przedstawiciel Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie poznali ciekawostki z życia zwierząt i najważniejsze informacje o przyrodniczym świecie naszym pięknych terenów zielonych.

Galeria zdjęć- lekcja edukacyjna

Organizatorzy: K.Kupiec, M.Borawska